עדכונים משולחן המזכיר

ארי אודס • 3/12/2017 כניסות

לתושבים שלום!

עוד לא חלף חודש מאז שנכנסתי לתפקיד ואני מרגיש פה כבר בבית ועמוק בתוך העשייה. בשורות הקרובות אשתף אתכם בתחומים השונים בהם הספקתי לגעת מאז שנכנסתי מעבר לתהליך החפיפה והלמידה.

1) שירות לתושב - קיבלתי על עצמי לשפר את השירותים הבסיסיים שאנחנו נותנים לכם ובימים הקרובים נתחיל עם כמה שינויים. נראה לי שמי שפנה אליי עד כה התרשם שאני מתייחס ברצינות לכל פנייה וזמן התגובה הוא מהיר יחסית. זה הסטנדרט שאני מקוה שננחיל אותו לכלל עובדי הישוב, אנו מתחילים את השינוי בקרוב בשני התחומים המרכזיים הבאים:

א. דואר - אוראל גנון הודיעה על סיום עבודתה כמחלקת הדואר וזו ההזדמנות להודות לה על עבודתה עד כה. במקומה נכנס עמית פוגל שבנוסף גם ייתן לכם שירות של חלוקת חבילות ודואר רשום בכל יום (א'-ה') בין 17:00 ל-18:00. חדר החבילות יעבור למשרד הישן של המזכיר ומעתה נקפיד שרק עמית או רחל ימסרו חבילות ולא יתאפשר לקחת עצמאית או לקבל חבילה בלי הפתק של ההודעה. אנחנו נתחיל להקפיד יותר על הנהלים כדי שנוכל לוודא שדברי הדואר שלכם שמורים היטב ולא ילכו לאיבוד חלילה.

ב. הנהלת חשבונות - כפי שכבר עדכנתי, רחל מוסקל הודיעה למזכירות על סיום עבודתה כמנה"ח של הישוב. לאחר בחינת חלופות והצעות שונות הוחלט להוציא את שירותי הנה"ח למשרד חיצוני של חברת BDO שמתמחה ביישובים ומבירורים שלנו גם נותן שירות מעולה. אנחנו עושים מאמצים גדולים בעזרתה של רחל מוסקל שהמעבר יהיה חלק ולא תרגישו בשינוי כלל ולהיפך, אנחנו מקוים שתהנו משירות מהיר ויעיל עוד יותר. תוכלו לפנות לרחל כהן המזכירה על כל שאלה (עדיף במייל) ואנחנו נדאג שתקבלו תשובה מהירה ומפורטת כדי שתרגישו שהמידע כולו נגיש ואתם מטופלים בידיים הנכונות.

2) פני הישוב - בימים האחרונים טלאל תלה עציצים יפים עם פרחים על עצים ברחוב הכניסה לישוב עד המזכירות. בנוסף הוא גם שתל את הפקעות של הצבעונים שקיבלנו מהתורמים ההולנדים הנדיבים. העציצים והפרחים ייתלו וישתלו בימים הקרובים גם בשאר הרחובות של הישוב. במקביל, הנחיתי את הגנן לטפל בעצים בגיזום ובכריתת עצים יבשים ובמקביל גם בריסוס עשבייה. ערמות הגזם יתפנו במהלך שבוע הבא. אני עובד עם טלאל בהנחיה צמודה להגביר את הניקיון בכל רחובות ופינות היישוב, אשמח שתעדכנו אותי על פינות נוספות שזקוקות לטיפול. כמובן, ששמירה על הניקיון היא אחריות משותפת לכולנו אחרת כל העבודה תהיה לשווא.

בהזדמנות זו אעדכן שרכשנו עבור טלאל קלנועית בעיסקה משתלמת ביד 2. בזכות הקלנועית אני מאמין שלא רק שיהיה לטלאל יותר קל להגיע ממקום למקום אלא גם העבודה שלו תתייעל בהתאם.

3) צהרון - כפי שורד עדכנה השבוע, המזכירות, ועדת חינוך, ורד ואני עסוקים מאוד בניסיונות לפתור את בעיות הצהרון, יש כמה כיוונים שבימים הקרובים אני מקוה שאחד מהם יסתדר וזה ייתן לנו את הפיתרון. צריך להבין שזוהי בעיה מערכתית רחבה בכל יישובי ההר ובמקומות רבים בכל הארץ. השבוע גם קיימנו ישיבה של מובילות הצהרון עם סוזן וורד על תפריט הצהרון שגם הוא פורסם לכם וכבר עכשיו התחלנו להרגיש את השינוי לטובה בתגובה של הילדים לאוכל.

4) פרויקטים -

א. הכניסה ליישוב - באדיבותו של יוסי מזוז ובביצועו ובהשתתפות המועצה והיישוב התחלנו את שדרוג הכניסה ליישוב. הפרויקט הוא תוכנן ע"י קציעה מרגלית והיא אמורה בסוף השבוע הבא להשלים את הקיר.

ב. השצ"פ החדש ברחוב הגיא - העבודות מתקדמות בקצב יפה ובמקביל אנחנו מתקדמים עם הזמנת המתקנים וההצללה. אני מאמין שכבר בשבועות הקרובים תוכלו לראות את התוצאה המרשימה של גן שעושים מוכבד ויפה.

ג. הפעוטון החדש - גם שם העבודה מתקדמת בקצב יפה ואנחנו נערכים לעבור אליו בחודשים הקרובים.

ד. כיכר במרכז הישוב - בימים הקרובים ייסגר בדיוק המיפרט של התוכנית שכולל סובה חדשה ליד משרדי המזכירות, חניה ליד הבריכה וחניה ליד הגנים. השבוע צפויים להתקיים מספר סיורים ופגישות עם אנשי מקצוע לסגירה סופית של התוכנית ויציאה לעבודה.

ה. בתים ומגרשים לבניה - שכונת הבריכה בשלב א' שלה מתקרבת לסיומה ובעוד כחודש יחזרו העבודות גם לשבעת הבתים הדו-משפחתיים ברחוב הגיא. בימים הקרובים אנחנו צפויים לסיים גם את המו"מ עם אמנה על שבעת המגרשים הבודדים הנוספים ברחוב הגיא וכן על הפרויקט של בניה סמי-רוויה בחיבור בין הגיא לרכסים.

ו. הכביש העולה לישוב - השבוע נתבשרנו על ידי המועצה שחברת נתיבי ישראל אישרה לעבודה בשנת 2018 את חידוש הכביש שעולה לישוב כולל הסדרת השוליים, תעלות ניקוז וריבוד מחדש. לצערנו, כביש הגישה לישוב מהמחסום לישוב טרם אושר לתיקון ואנחנו ממשיכים להפעיל לחצים לתקן אותו יחד עם הסדרת התנועה סביב המחסום. הלחץ שתושבים יוזמים הוא מבורך ויכול בהחלט להועיל בסוגיה.

ז. כביש המערכת - לאחרונה נוקתה כל הדרך ביטחון ע"י קבלן שהביאה המועצה, דבר זה קרה בזכות הלחץ שדודו לחץ כלפי הגרומים הרלוונטים.

ח. מסתורי אשפה וגזם - בתחילת שנת 2018 תבוצע בישוב התקנה של מסתורי אשפה וגזם שיתרמו לסדר, ניקיון ונוי של הישוב. הפרויקט הוא בשת"פ עם מחלקת תשתיות במועצה.

 

לסיכום, ב"ה העבודה רבה ויחד עם זה יש גם התקדמות רבה. אני מאמין שההצטברות של כל הפרויקטים והעשייה יעשו טוב בעיניים ובלב לכם ולכל המתעניינים במעבר לישוב. אני כאן לשירתכם בכל ענין.

שבוע טוב!

ארי אודס - מזכיר הישוב 

054-5684810